Εκδηλώσεις

Η Εσωτερική Αξιολόγηση στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο Δράσεις - Αποτελέσματα - Μέλλον

Αξιότιμες κυρίες και αξιότιμοι κύριοι,

Η Μονάδα Εσωτερικής Αξιολόγησης και Επιμόρφωσης (ΜΕΑΕ) του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου σε συνεργασία με την ομάδα εργασίας της πράξης: "Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟΔΙΠ) του ΕΑΠ" σας προσκαλεί στην ενημερωτική ημερίδα με θέμα:

«Η Εσωτερική Αξιολόγηση στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο
Δράσεις - Αποτελέσματα - Μέλλον»

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: «Παρουσίαση της Ιδρυματικής Έκθεσης Αυτοαξιολόγησης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 19.00 μ.μ. στο Αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30 Αθήνα (κεντρικό κτήριο Προπυλαίων).

Ημερίδα της ΜΟΔΙΠ του Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδος- Πληροφοριακά Συστήματα Διασφάλισης Ποιότητας

Ημερίδα ΜΟ.ΔΙ.Π. "Ακαδημαϊκή Πιστοποίηση"

Δευτέρα 12 Μαΐου 2014

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ & ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ

(ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ Ι-4)

11.00-11.10: Έναρξη- Χαιρετισμός Πρύτανη Πανεπιστημίου Πατρών, Καθηγητή Γεωργίου Παναγιωτάκη

11.10-11.25: Καλωσόρισμα Προέδρου ΜΟΔΙΠ Παν. Πατρών, Αναπληρωτή Πρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Προσωπικού, Καθηγητή κ. Παντελή Κυπριανού

11.25-11.45: Χαιρετισμοί Εκπροσώπων ΜΟΔΙΠ των Ιδρυμάτων

ΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ - 21.11.2013

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π.) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την Αρχή Διασφάλισης Ποιότητας (Α.ΔΙ.Π.) διοργανώνει ενημερωτική - επιστημονική ημερίδα με τίτλο:

«Διασφάλιση και Πιστοποίηση της Ποιότητας στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα:  η εμπειρία, το διακύβευμα και ο νέος ρόλος των ΜΟΔΙΠ ως βάση για την επόμενη μέρα»

2η Διημερίδα Διασφάλισης της Ποιότητας - ΜΟΔΙΠ ΑΤΕΙΘ

2η Διημερίδα Διασφάλισης της Ποιότητας

ΜΟΔΙΠ ΑΤΕΙΘ

“Κουλτούρα Ποιότητας στα Ελληνικά ΑΕΙ”

Θεσσαλονίκη 7 – 8 Νοεμβρίου 2013

Όλες οι Πληροφορίες για την Διημερίδα δίνονται στην Ιστοσελίδα:

Χώρος διεξαγωγής:

Συνέδριο της ΜΟ.ΔΙ.Π του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας

Συνέδριο της ΜΟ.ΔΙ.Π του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας με θέμα:

" Από την Αξιολόγηση της Ποιότητας της Εκπαίδευσης προς την Ακαδημαϊκή Πιστοποίηση",

στις 25 και 26 Σεπτεμβρίου 2013

στο Συνεδριακό Κέντρο του ΤΕΙ στην Πάτρα.

Ημερίδα ΜΟ.ΔΙ.Π «Η εμπειρία αξιολόγησης στο Πανεπιστήμιο Πατρών».

Ημερίδα ΜΟ.ΔΙ.Π «Η εμπειρία αξιολόγησης στο Πανεπιστήμιο Πατρών» 12/2/2013.

Παρουσιάσεις:

Ημερίδα στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών 19 Ιουνίου

Συνέδριο ΜΟΔΙΠ ΑΠΘ: Διασφάλιση και Διοίκηση Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση: Διοίκηση και καλές πρακτικές